Telefon

+48 502 050 547

E-mail

kontakt@medpoint.info

Adres

Panewnicka 379a, Katowice

Jak wybielić zęby? Jakie są dostępne sposoby, metody wybielania zębów?

Kawa, herbata i papierosy wpływają negatywnie na stan naszego uzębienia. Jak przywrócić zębom naturalny biały kolor? Przebarwienia zębów to częsty problem, jak się go pozbyć? Przedstawiamy wam dostępne metody wybielania zębów.

Jak powstaje osad nazębny?

Zęby wraz z upływem czasu tracą swój śnieżnobiały kolor. Często jest to spowodowane nadmiernym paleniem, piciem kawy czy herbaty, które barwią nasze szkliwo. Produkty te powodują powstawanie osadu nazębnego, który trudno usunąć codziennym szczotkowaniem pastą wybielającą. Jest ona niestety szkodliwa dla naszego szkliwa. Wtedy z pomocą przychodzą zabiegi wybielające zęby.

Płytka nazębna rozjaśniana jest przez rozpad nadtlenku wodoru i utlenianiu przebarwień. To właśnie utlenianie sprawia, że zęby stają się jaśniejsze. Zabiegi wybielania u dentysty są bezpieczne i nie powodują osłabienia szkliwa, zęby więc pozostają zdrowe i pełne blasku.

Bezpieczne wybielanie zębów

Najbezpieczniejsza metoda, która pozwoli rozjaśnić nam zęby, to ta, wykonana w gabinecie stomatologicznym pod opieką lekarza dentysty. Zabieg jest dostosowywany do potrzeb pacjenta. Ważny jest więc szczegółowy wywiad medyczny dotyczący naszego stanu zdrowia jamy ustnej. Lekarz ustala przyczynę powstawania przebarwień i dobiera najskuteczniejszą metodę wybielania.

Zabieg za pomocą żelu wybielającego

Jest to sposób najczęściej stosowany przez stomatologów. Powala rozjaśnić zęby nawet do 8 odcieni. Skutecznie usuwa przebarwienia wewnątrz zębiny. Zabieg polega na nałożeniu żelu wybielającego, który jest utleniany za pomocą lampy Beyond. Czas trwania zabiegu to zwykle godzina.

Regeneracyjne wybielanie zębów

To zabieg, który nie tylko pomoże nam rozjaśnić uśmiech, ale poprawić też ogólną kondycję naszych zębów, ponieważ pomaga zrewitalizować szkliwo. Zabieg wykorzystuje system Prevdent, polega on na zastosowaniu lampy LED i preparatu wybielającego, zawierającego nadtlenek wodoru i nano-hydroksyapatyt. To substancja, która wnika w szkliwo i je odbudowuje.

Domowe metody wybielania zębów, jak nakładka wybielająca

Jest to kuracja mniej skuteczna niż te, które możemy wykonać w gabinecie dentystycznym. Zestaw do wybielania to zabieg domowy, więc stężenie środka wybielającego jest mniejsze niż w gabinecie dentystycznym, co wpływa na długi czas oczekiwania na upragnione efekty. Potrafi on trwać od kilku do kilkunastu dni. Paski wybielające zakłada się w ciągu dnia na 2-3 godziny dziennie.

Przy każdej z wymienionych metod ważne jest, by przestrzegać ścisłej diety, bo jest ona kluczowa, jeśli chcemy zachować śnieżne zęby na dłużej. Bezpośrednio po zabiegu, powinniśmy unikać produktów silnie barwiących, takich jak kawa, herbata, czerwone wino, a nawet przypraw (curry, kurkuma).

1 comment on “Jak wybielić zęby? Jakie są dostępne sposoby, metody wybielania zębów?

  1. Beata 22 września 2022 / Reply

    Oooo, nie wiedziałam, że jest coś takiego jak regeneracyjne wybielanie zebów! Myślałam, że to zawsze szkodzi zębom, a tu proszę. Muszę spróbować tego zabiegu. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *