Telefon

+48 502 050 547

E-mail

kontakt@medpoint.info

Adres

Panewnicka 379a, Katowice

Ile kosztuje wybielanie zębów w 2022 roku?

Specjalistyczny zabieg wybielania zębów skutecznie wybiela zęby, często za pierwszym razem. Jednak niejednokrotnie wiąże się z wysokimi kosztami. Jaki jest koszt wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym? Czy warto oszczędzać na wybielaniu zębów i próbować domowych sposobów? Jaka metoda jest najkorzystniejsza?

Ile kosztuje wybielanie zębów u dentysty w 2022?

Zęby w gabinecie stomatologicznym można wybielić na różne sposoby, między innymi przy użyciu lampy LED, laserowo, czy nakładkami. Można też skorzystać z samego zabiegu higienizacji, który także pozwala rozjaśnić płytkę nazębną.

Najlepszy efekt daje wybielanie laserowe, które można wykonać w gabinecie dentystycznym oraz w gabinecie medycyny estetycznej. Zabieg polega na nałożeniu żelu z nadtlenkiem wodoru, który jest później aktywowany za pomocą lasera. Zęby po jednej wizycie mogą być wybielone o kilka odcieni, jednak nie jest to tania metoda. Cena w 2022 roku za wybielanie laserowe waha się od 600 do 2000 złotych, w zależności od gabinetu dentystycznego.

Higienizacja zębów na NFZ w 2022 roku

Zabieg usuwania kamienia nazębnego, scaling jest wykonywany w ramach świadczeń NFZ, możemy więc wykonać go za darmo raz w roku. Scaling jest profilaktycznym zabiegiem, który ma za zadanie usunąć kamień nazębny. Może przyczynić się do rozjaśnienia zębów, jeśli jednak oczekujemy lepszego efektu, to warto dokupić usługę piaskowania, która redukuje przebarwienia, a jej koszt waha się od 80 do 150 złotych. Można dokupić też polerowanie zębów, które chroni przed powstawaniem osadu. Cena za polerowanie to 60 do 100 złotych. Jeśli decydowalibyśmy się na kompletny zabieg (scaling, piaskowanie, polerowanie i fluoryzacja) cena za całość waha się zwykle od 300 do 380 złotych.

Bielsze zęby dzięki nakładkom wybielającym

W gabinetach stomatologicznych istnieje również opcja wybielania zębów nakładkami. Są one nasączone specjalnym płynie wybielającym o odpowiednim stężeniu. Na pierwszej wizycie pobierany jest wycisk zębów, później wykonywane są dopasowane nakładki, które zabiera się do domu wraz z żelem wybielającym. Pacjent zobowiązany jest do nakładania nakładek codziennie przez kilka godzin, można je ubierać na noc. Proces wybielania trwa około dwóch tygodni, a koszt zabiegu to mniej więcej od 400 do 800 złotych.

Tańsza alternatywa dla nakładek

Jeśli, chcielibyśmy zaoszczędzić na nakładkach wybielających, możemy kupić produkt, który działa podobnie. W internecie można zamówić elastyczne nakładki, w ich zestaw wchodzi mała, specjalna lampa LED, żel wybielający, jednak o mniejszym stężeniu niż ten dostępny w gabinecie dentystyczny. Jest to odrobinę tańsza opcja, niż wizyta u dentysty, a ich koszt oscyluje w granicach 200 złotych.

Podobne działanie do nakładek mają też paski wybielające, które są nasączone substancją utleniającą, nakłada się je raz dziennie na około pół godziny. Koszt pasków, w zależności od producenta to od 30 do 90 złotych. Warto jednak mieć na uwadze, że mimo niskiej ceny, trzeba pasków kupić dużo, by efekt bieli się utrzymywał.

1 comment on “Ile kosztuje wybielanie zębów w 2022 roku?

  1. Myślimir 27 marca 2023 / Reply

    Łaaał, nie wiedziałem, że wybielanie zębów kosztuje aż tyle! No i ten rozstrzał cenowy… Chciałem się wybrać, ale teraz to już sam nie wiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *